بارگیری شیشه

یکی از سخت ترین و حساس ترین مراحل تولید و ارسال شیشه سکوریت قسمت پایانی و بخش بارگیری شیشه می باشد . با توجه به اینکه امروزه شیشه یکی از مواد پر مصرف در جای جای زندگی روزمره ماست و همچنین با توجه به آسیب پذیری ظاهری بسیار آسان شیشه در حین تولید و پس از آن این ماده به یکی از لوکس ترین متریال ساختمانی تبدیل شده است .

۱۴۰۲ جمعه ۲۱ مهر
403
بارگیری شیشه

فرآیند بارگیری شیشه های تولید شده با توجه به نوع محصول آن در شرکت جام ایمن به سه روش انجام می شود:

 

روش اول بارگیری شیشه های صنعتی و دکوراتیو : 

در این روش بارگیری مربوط به شیشه های لوازم خانگی و صنعتی و دکوراتیو بوده که در این گروه محصولات قالبا سایز شیشه ها کوچک بوده و به صورت انبوه تولید شده اند.

 بارگیری بوسیله ی لیفتراک انجام شده و پالت ها و صندوق های آهنی یا چوبی توسط لیفتراک بروی ماشین ها بارگذاری میشود. 

 

بارگیری شیشه

 

 

بارگیری شیشه

 

 

بارگیری شیشه

 

 

بارگیری شیشه

 

 

 روش دوم بارگیری شیشه های ساختمانی بسته بندی شده: 

در روش دوم فرآیند بارگیری معمولا مخصوص شیشه های بزرگ مثل شیشه های ساختمانی که بسته بندی آنها در خرک های مخصوص حمل شیشه صورت گرفته است و یا شیشه هایی مثل کابین دوش که بسته بندی آنها در صندوق های چوبی انجام شده است صورت میپذیرد .

به دلیل بزرگ بودن ابعاد بسته بندی این گروه از محصولات ، بارگیری آنها بوسیله جرثقیل های سقفی انجام میگردد.

 

روش سوم بارگیری شیشه های ساختمانی بدون بسته بندی:

سومین روش بارگیری شیشه سکوریت مخصوص شیشه های ساختمانی است که به دلیل تنوع در ابعاد و ضخامت به صورت تک تولید شده و قابل بسته بندی در خرک و یا صندوق های حمل شیشه نمی باشد.

 در این روش بارگیری شیشه در ماشین های مخصوص حمل شیشه که مجهز به خرک می باشند و توسط پرسنل واحد بارگیری جام ایمن به کمک دست گیره های فلزی مخصوص بارگیری شیشه با نهایت دقت انجام میشود زیرا اگر این کار با ظرافت و دقت انجام نشود موجب ایجاد عیوب ظاهری از جمله خط و خش و لب پر شدن شیشه میگردد.

مهارت در بارگیری شیشه به صورت دستی کاملا تجربی می باشد . در این فرآیند نحوه ی چیدمان ابعاد و روش برداشتن و گذاشتن شیشه در ماشین بسیار حائز اهمیت است و اگر این کار به افراد ماهر و زبده سپرده شود نگرانی از بابت بروز حوادث و خطرات احتمالی کمتر میگردد به دلیل اینکه ذاتا شیشه نشکن و یا به اصطلاح سکوریت از مقاومت بالایی در برابر ضربه برخوردار است با این وجود اگر در زمان بارگیری و جا به جایی دقت کافی انجام نگردد احتمال شکست شیشه نیز وجود دارد .

به همین دلیل پرسنل مجرب و آموزش دیده واحد بارگیری شرکت جام ایمن با استفاده از چوب پنبه های مخصوص در ناحیه های حساس و ضروری شیشه و همچنین با نصب گوشه های پلاستیکی در چهار گوشه ی شیشه ها از بروز اتفاقاتی که باعث ایجاد خط و خش و یا لب پر شدن شیشه در حین فرآیند بارگیری گردد پیش گیری می نمایند.

 

 

سایر مقالات جام ایمن تولید کننده شیشه سکوریت

خط تولید شیشه